ניתוח מתיחת בטן

השינויים הדרמטיים שהבטן שלנו עוברת בהריון, הרפיון שנוצר בשרירי דופן הבטן או עודפי העור שנותרים אחרי ירידה דרסטית במשקל או אחרי ניתוחים בריאטריים, משווים לבטן שלנו, מרכז הגוף שלנו, מראה מדולדל, רפוי ולא מתוח, רענן וצעיר כמו שהיינו רוצות לשמר. כמו שהיינו פעם.
לא תמיד זה קשור לגיל ואנחנו יכולות למצוא את עצמנו עדיין צעירות עם בטן רפויה שמשפיעה על דימוי הגוף שלנו, בעינינו.

בניתוח מתיחת בטן, מסירים עודפי שומן ועור ומהדקים את שרירי דופן הבטן לאחר רפיון שנוצר במהלך ההריונות והלידות.
במהלך הניתוח ניתן לעשות תיקונים מניתוחים קודמים ואף לבצע טיפול במצבים של בקע טבורי במידה והתגלה במהלך הניתוח או לשלב עם ניתוחים גניקולוגיים נדרשים.

על התהליך

בואו נודה על האמת. הבטן היא “אישיו” משמעותי לנשים.
התנודתיות הדרסטית במשקל, השינויים הדרמטיים במשקל סביב ההריונות והלידה, גורמים לעור סביב הבטן להפוך להיות רפוי ומדולדל.
אנחנו מתגעגעות לראות את עצמנו עם בטן שטוחה ומתוחה כמו שהייתה לנו ואנחנו נמנעות ללבוש ביקיני בים או ללכת עם חולצה בתוך הג’ינס.
החדשות הטובות הן שניתוח כירורגי למתיחת בטן יכול לשנות את הופעתך החיצונית ואת תחושתך הפנימית בקלות רבה ולהחזיר לך את הביטחון העצמי.
מטרת הניתוח היא לחדד קווי מתאר וליצור תוצאה שדיאטה ופעילות גופנית לא מצליחים לייצר.
בראייה אסתטית וניסיון רב אני אפסל לך בטן חדשה שתראי בה טבעית לחלוטין.
אחרי הניתוח תהני מצללית מוצקה, צעירה וחיונית יותר, הידוק של הטליה, הצרת היקפים וירידה במידת המכנסיים.
הניתוח מתבצע בעיקר בקרב נשים שעברו הריון ולידה או עברו ניתוח בריאטרי ואיבדו משקל רב מגופן. ההריון גורם להיווצרות עודפי עור וסימני מתיחה והעור נותר רפוי, הבטן לא שבה להיות מוצקה כפי שהיתה.

כן חשוב לי לציין כי פעילות ספורטיבית יכולה לשפר את המצב ואת טווח הניתוח הנדרש , אך אם את שואפת להחזיר את הבטן למראה הטבעי הקודם שלה, הניתוח הזה הוא פתרון מעולה עבורך.

בעוד עודפי שומן ניתן לשאוב, הפתרון לעודפי עור הינו כירורגי בדרך כלל.
במהלך הניתוח נעשה חתך רוחבי בשיפולי הבטן. החתך מאפשר להפריד את עור הבטן ואת השומן התת־עורי ממעטפת שרירי הבטן. ההפרדה הפנימית נעשית משיפולי הבטן ועד לצלעות ועד לתחתית עצם בית החזה במרכז.
בתום הניתוח נעשה הידוק למעטפת שרירי הבטן המשמשת כמחוך פנימי שמצר את איזור הבטן ומצר את הטליה וכריתת עודפי עור ושומן תת־עורי ואז נמקם את הטבור מחדש, באופן טבעי ובמיקומו האידאלי.
שאיבת שומן היא חלק בלתי נפרד מהניתוח אצלי ונועדה לחטב, להדק ולשפר את המראה על ידי הצרת היקף המותניים ועיצובם מחדש. בתום הניתוח מוחדרות צינוריות ניקוז (נקזים) המשמשות לניקוז ההפרשות.
ייתכן שעודפי העור והשומן התת־עורי הם במידה מועטת יחסית ומתרכזים רק מתחת לטבור, במקרה כזה ניתן להסתפק במיני מתיחת בטן שאיבה של עודפי עור מהבטן התחתונה בלבד, ומבלי לשנות את מיקומו של הטבור.
בעקרון, מתיחת בטן מוצלחת מייצרת בטן חדשה מתוחה כמו עור של תוף על פני שרירי בטן מסותתים.
במהלך הניתוח, להקלה על הכאב, אני משלבת Pain Buster להקלה על מערכת הכאבים בתהליך ההתאוששות וההחלמה המיידייים, כחלק בלתי נפרד מההליך.

קראי עוד
Play Video

כותרת סרטון הדר ישראלי מדברת על ניתוחי חזה

משפט ממני אלייך:

בכל מקרה את אלופה! בין אם נשאת ברחמך ילדים ובין אם ירדת דרסטית במשקל, את אלופה. עכשיו תורך לדאוג לעצמך. מתיחת בטן מוצלחת בשילוב תזונה נכונה וספורט יתנו תוצאות אופטימליות למראה שאת רוצה.

שאלות ותשובות

משך הניתוח הוא בין שעתיים לשלוש שעות

אם את לאחר ניתוח בריאטרי או לאחר ירידה משמעותית במשקל ועודפי העור והשומן העיקש מפריעים לך או שאת סובלת מסימני מתיחה קשים באזור הבטן וזה משפיע על הרצון שלך לחשוף את הגוף בבגד ים או ברגעים אינטימיים והדבר פוגע לך בביטחון העצמי.
אם משקלך יציב וקרוב למשקל המטרה שלך וקיימים עודפי עור ושומן שיוצרים קפל באזור הבטן התחתונה
את מתאימה לניתוח.

חובה להפסיק לעשן במשך חודש לפני וחודש אחרי הניתוח.
על פי הצורך, בחלק מהמקרים יידרש אולטרסאונד דופן בטן.
ניתוח מתיחת בטן דורש הרדמה מלאה המתבצעת באמצעות רופא מרדים ואשפוז למשך לילה.
כשבועיים לפני הניתוח יש להימנע מנטילת אספירין, תרופות אנטי דלקתיות כגון נורופן, ויטמיןE ואומגה 3 כשבועיים לפני ניתוח (שכן אלו עלולים להגביר את הדימום במהלך הניתוח).
מומלץ להמתין עם הניתוח עד אחרי הלידה האחרונה.
מטופלות כבדות משקל תידרשנה לשמור על תזונה נכונה ודיאטה בפיקוח דיאטנית לפני הניתוח.
מי שנמצאת בעיצומו של תהליך ירידה במשקל מומלץ להמתין עם הניתוח עד סיום התהליך.
לאחר ניתוחים בריאטרים יש צורך לשמור על תזונה ורמת חלבון גבוהות.

מטרתו של ניתוח למתיחת בטן היא חידוד קווי מתאר ויצירת תוצאה שדיאטה ופעילות גופנית לא מצליחים לייצר.
הניתוח מתבצע בעיקר בקרב נשים שעברו הריון ולידה, עברו ניתוח בריאטרי או השילו משקל רב מגופן ונותרו עם בטן רפויה עם עודפי שומן ועור.
במהלך הניתוח תיעשה גם שאיבת שומן מהמותניים כדי להצר את היקף המותניים ולעצב אותם מחדש.
ייתכן שעודפי העור והשומן התת־עורי הם במידה מועטת יחסית ומתרכזים רק מתחת לטבור, במקרה כזה ניתן להסתפק במיני מתיחת בטן שאיבה של עודפי עור מהבטן התחתונה בלבד, ומבלי לשנות את מיקומו של הטבור.
מתיחת בטן תשאיר אותך עם בטן מפוסלת, יפה ומתוחה.

בניתוח למתיחת בטן עלולים להיות סיכונים המוגדרים נדירים.
הסיכונים הנפוצים ביותר הם היפרדות של שולי הפצע, הופעת “סרומה” (הצטברות נוזלים בחלל שבין העור למעטפת השרירית), זיהום וצלקות מעובות. הסיבוכים הללו מטופלים ע”י חבישות וניקוז הסרומה.
לעיתים נדירות לאחר הניתוח מופיעה המטומה (שטף דם) המצריכה השארות וניקוז בחדר ניתוח.
סיכונים נדירים מאוד עלולים לכלול קרישי דם בוורידי הרגליים ותסחיף ריאתי.
כדי להימנע מסיבוכים כאלה אנו משתמשים במהלך הניתוח ומיד אחריו במכשיר שמעסה את השוקיים (מגפיים פנאומטיים) ולאחר ההתאוששות אנו מעודדים ירידה מהמיטה והליכה.

יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת שמפעילה את שרירי בטן ומנשיאת משאות כבדים ושכיבה על הבטן כחודש לאחר הניתוח. לאחר מכן ניתן לחזור בהדרגה לפעילות ספורטיבית.
בחודש הראשון לאחר הניתוח, יש להשתמש בחגורת בטן. יש להימנע מחשיפה לשמש באזור הניתוח במשך חודשיים לפחות. לאחר מכן להקפיד להשתמש בתכשיר הגנה בעל מקדם הגנה גבוה.
על תוצאות הניתוח תוכלי לשמור במשך שנים רבות ע”י הקפדה על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית סדירה אולם יש לקחת בחשבון שכתוצאה מתהליכי הזדקנות עלולים להופיע שוב עודפי עור. במקרה כזה ניתן לעשות ניתוח חוזר.

לפני ואחרי

ניתוח מתיחת בטן לפני
לפני
ניתוח מתיחת בטן אחרי
אחרי
ניתוח מתיחת בטן לפני
לפני
ניתוח למתיחת בטן אחרי
אחרי
מתיחת בטן לפני
לפני
מתיחת בטן אחרי
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
הצג עוד

מעוניינת בפגישת ייעוץ?

אני מזמינה אותך לפגישת ייעוץ אישית איתי. מלאי את הפרטים וניצור עמך קשר בהקדם.

ניתוח מתיחת בטן