שחזור שד

לפני הכל אם את פה זה אומר שאת מלכה! שאת לוחמת. שאת מנצחת. או שעשית בחירה אמיצה ביותר לטובת הבריאות שלך. אני מצדיעה לך!
אני מלווה מאות נשים בתהליכי שחזור שד ומבינה לחלוטין שההחלטה לגבי ניתוח שחזור השד לאחר כריתה הוא נושא רגיש מאוד אצל נשים רבות.
חשוב לי שתביני את ההליך ואת כל מה שכרוך בו. כמובן שאני כאן בשבילך ומלווה אותך לאורך כל הדרך, בכל המובנים ובכל ההיבטים.
ניתוח לשחזור שד נועד לנשים אשר עברו כריתה של השד בעקבות מחלת סרטן השד או כריתת שד מניעתית, המבוצעת במקרים של סיכון גבוהה ללקות במחלה.
שחזור השד נעשה מתוך צורך והתחשבות מרבית להתאימו לשד הביולוגי שלך, במטרה להשיב לך את הביטחון העצמי ודימוי הגוף החיובי שלך בעיניך.

הגדלת חזה

על התהליך

מעבר להתמודדות האמיצה והלא פשוטה עם מחלת סרטון השד, הויתור על האיבר הנשי והסקסי הזה שלנו הוא קשה מנשוא ועלול לפגוע מאוד בביטחון העצמי ובדימוי גוף שלנו. כנשים.

לא מעט נשים אשר חולות בסרטן השד נאלצות לבצע כריתת שד. כריתה זו יכולה להיות הסרה מלאה של השד הכוללת את הפיטמה והעטרה, או הסרה חלקית של הגוש הממאיר בלבד.
בשני המקרים כריתת השד גוררת עימה מגוון השלכות, חלקן פסיכולוגיות וחלקן תדמיתיות.
ניתוח שחזור שד מעניק לך בחזרה את המראה השלם והמלא והנשי והסקסי, משפר את איכות החיים שלך ומחזיר לך את הביטחון העצמי בתדמית הנשית שלך ובהרגשה האישית.
בחלק מהמקרים שחזור השד מתבצע בו זמנית יחד עם ניתוח הכריתה ומקרים אחרים נשים רבות בוחרות לא לבצע את השחזור באופן מידי ולחכות מעט עם התהליך.
שחזור שד מידי המבוצע בעת ניתוח הכריתה מתאים במקרה שהסרטן מתגלה בשלביו המוקדמים. לעומת זאת אם הגידול התפשט ויש צורך בטיפולי קרינה או כימותרפיה לאחר הניתוח , לעיתים מומלץ לבצע את השחזור לאחר סיום הטיפולים.
קיימים כיום מגוון שיטות לשחזור השד. הבחירה בסוג השחזור תלויה במספר גורמים ובניהם מצבך הבריאותי, סוג הכריתה שעברת (חלקית או מלאה), טיפולים אונקולוגיים משלימים , צרכייך האישיים ועוד.
השיטות העיקריות לשחזור שד הן : שחזור בעזרת שתל חיצוני (אלופלסטי) ,או שחזור עם מתלים (אוטולוגי).


שחזור השד בעזרת שתל חיצוני הוא שחזור שבו נעשה שימוש בשתלי סיליקון. שחזור השד בשיטה זו יכול להתבצע בשלב אחד או בשני שלבים.
בניתוח אצור כיס באזור השד ע"י חיתוך ואכניס פנימה את שתל הסיליקון כמו בניתוח הגדלת חזה סטנדרטי. לעיתים לאחר ניתוח כריתת השד לא נותר מספיק עור שיכיל את נפח השתל. במקרים אלו אעשה שימוש במותחן רקמות שתפקידו הוא למתוח את רקמת העור בהדרגה עד לקבלת הנפח הרצוי.
בשלב השני אוציא את המותחן מאזור השד ובמקומו אכניס את שתל הסיליקון.
שחזור השד עם מתלים היא שיטה המתאימה לנשים שעברו טיפולי קרינה או כריתה מלאה וכתוצאה מכך עורן נפגע ולא ניתן למתוח אותו. בשיטה זו נעשה שימוש באמצעות רקמות של עור ושומן הנלקחות מאזור הבטן התחתונה או מהישבן ומועברות אל אזור השד עד ליצירת מבנה שד טבעי.
בכל סוגי השחזורים, השלב האחרון הוא שחזור הפיטמה והעטרה. שלב זה ייעשה כשלושה חודשים לאחר ניתוח השחזור כאשר השד יקבל את צורתו הסופית. על מנת לשחזר את הפיטמה, יילקחו רקמות מהשד המשוחזר עצמו, ואת העטרה נשחזר באמצעות קעקוע רפואי בצבע זהה ככל האפשר לצבע העטרה בשד הבריא.
כל ניתוח לשחזור שד מתחיל בפגישת ייעוץ אישית איתי בה נדון על ברקע הרפואי שלך ונעשה החלטה משותפת לגבי שיטת השחזור המתאימה עבורך.

קראי עוד
Play Video

כותרת סרטון הדר ישראלי מדברת על ניתוחי חזה

משפט ממני אלייך:

עברת תקופה לא קלה, עשית החלטות אמיצות, שילמת את המחיר. כעת מגיע לך להרגיש שלמה עם עצמך ועם גופך ולהחזיר לך את תחושת הנשיות

שאלות ותשובות

שחזור באמצעות שתל סיליקון יימשך כשעה וחצי עד שעתיים , ושחזור עם מתלים יימשך כשבע עד תשע שעות.

אם עברת או שאת עתידה לעבוד כריתת שד, מלאה או חלקית בעקבות גילוי של גידול בשד.
אם עברת כריתת שד מניעתית עקב סיכון גבוהה ללקות במחלה, התשובה היא כן.

כחלק מההכנה לניתוח עלייך לעבור בדיקות דם רפואיות כגון ספירה וביוכימיה ולעיתים יהיה צורך גם בתפקודי קרישה. מומלץ להפסיק שימוש בתרופות לדילול הדם (כמו אספירין או קומדין), לפחות שבועיים לפני הניתוח.
כדי לקבל תוצאות מיטביות, אמליץ לך להפסיק לעשן לפחות חודש לפני ואחרי הניתוח.
אם הינך סובלת מבעיה בקרישת הדם נתכונן לכך מראש, ניקח מנת דם שתשמר עבורך במידה ותזדקקי לעירוי דם במהלך הניתוח.

הניתוח לשחזור שד מבוצע תחת הרדמה מלאה ולכן לא תחושי כל כאב בזמן הניתוח.
לאחר מכן אבצע את הניתוח על פי השיטה הניתוחית שנבחרה עבורך ( שחזור באמצעות שתל או שחזור באמצעות מתלים).

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח זה ייתכנו סיבוכים אפשריים.
ייתכנו דימומים ושטפי דם באזור השד שיטופלו באמצעות משחה אנטיביוטית.
תיתכן היווצרות קופסית לאחר הניתוח. זהו תגובה טבעית של הגוף לשתל שמתייחס אליו כאל גורם זר ומנסה לבודד אותו. זה יגרום להתקשות של השד שעלולה ליצור כאבים ועיוות בשד. אמנם סיבוך זה הוא נדיר ואם מופיע הוא יטופל באמצעות מסאז’ באזור ותרופות אנטי דלקתיות.
לאחר ניתוח שחזור שד, רוב העצבים התחושתיים באזור נפגעים. כתוצאה מכך התחושה בעור השד המשוחזר עלולה להיות ירודה. דבר זה יכול להתבטא בעקצוץ ולעיתים לגרד , וישתפרו בד”כ בתוך שנה מתום הניתוח.
לעיתים תיתכן חוסר אחידות בין השדיים, מכיוון שישנו קושי להשיג סימטריה מושלמת, במקרים כאלו ניתן לבצע ניתוח נוסף לתיקון לאחר מספר חודשים מתום הניתוח.
לאחר הניתוח תשארנה צלקות קבועות. השיפור במראה הצלקת תלוי במספר גורמים וביניהם המידה שבה את מעשנת, יכולת הריפוי של גופך, זרימת הדם לאזור ושינויים בעור לאחר טיפולי הקרנות.
חשוב לי לציין שבמידה ויבוצע שחזור באמצעות שתל, הוא אינו מפריע לגילוי מוקדם או מעלה את הסיכון לחזרת המחלה.

משך האשפוז הוא 24 שעות ואם לא יהיו סיבוכים תשוחררי למחרת הניתוח.
טיפול בכאבים ייעשה באמצעות משככי כאבים קלים כמו אקמול ואופטלגין.
אזור הניתוח ימשיך להיות חבוש בתחבושת אלסטית ליומיים. לאחר מכן מומלץ ללבוש במשך חודש חזיית ספורט, שאותה לובשים גם במהלך השינה.
חשוב להימנע פעילות ספורטיבית אינטנסיבית ולהרים משאות כבדים כחודש לאחר הניתוח.
מומלץ להימנע מקיום יחסי מין כחודש לאחר הניתוח.
את התוצאות תוכלי לראות זמן קצר לאחר הניתוח, אך את צורתם הסופית תוכלי לקבל אחרי שישה חודשים עד שנה.

לפני ואחרי

לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
הצג עוד

מעוניינת בפגישת ייעוץ?

אני מזמינה אותך לפגישת ייעוץ אישית איתי. מלאי את הפרטים וניצור עמך קשר בהקדם.

הטופס ששלחת נשלח בהצלחה!

נחזור אליך בהקדם.